Arbër Ademi: Prej sot TV – KLASA!

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, ka njoftuar nxënësit dhe prindërit se nga sot fillon aplikimi i programit edukativ të ashtuquajtur “Tv Klasa” në tre...

Mbëlidhet Këshillit për Siguri Nacionale, do të shqyrtoj gjendjen me koronavirusin

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski, sot pasdite do të mbahet mbledhje e Këshillit për siguri nacionale në të cilën do të bisedohet për...

19 vjet nga fillimi i luftës në Maqedoni

Sot mbushen 19 vjet nga fillimi i luftës në ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë, e cila pas zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë tani...

Virusi korona, edhe testi i dytë i personit nga Koçani rezulton negativ

Ministria e Shëndetësisë ka informuar se edhe testi i dytë i përsëritur i personit nga Koçani i cili ka arritur përmes QSHP- Shtip është...

Nuk ka raste të reja me koronavirus, rezultatet e 7 testimeve të fundit janë...

Nuk ka raste të reja me koronvirus në vend, 7 testet rezultatet e të cilave priteshin sot janë konfirmuar negative nga laboratori i Virusologjisë...

Qytetarët do të marrin sms porosi falas me raportime për koronavirusin

Qytetarët do të marrin sms porosi falas me njoftime për gjendjen dhe aktualitetet me koronavirusin, informoi në konferencën e sotme për shtyp, ministri i...

Filipçe: Klinika për fëmijë në Kozle, do të përgatitet për pranimin e fëmijëve eventualisht...

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se në bazë të masave të cilat i morri Qeveria në mbledhjen e fundit as klinikat ...

Dy gra shtatzënë nga Dibra dërgohen në Qendrën Infektive në Shkup – testohen për...

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën për shtyp tha se dy gra shtatzënë nga Dibra me automjet të Ndihmës së shpejtë mjekësore janë...

LAJMI I FUNDIT: Po testohen edhe 7 pacientë të tjerë të dyshuar me koronavirus

Shtatë pacientë të rinj janë duke u testuar për koronavirus, tha Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce sot në një konferencë shtypi. Siç tha ai,...

Gjendje e qetë në Dibër dhe Qendër Zhupë, respektohen rekomandimet e autoriteteve

Banorët e komunës së Dibrës dhe Qendrës Zhupa kaluan edhe natën e dytë, pas shpalljes së gjendjes së krizës për shkak të dukurisë së...

Opinione