Humb jetën profesori i njohur shqiptar nga Shkupi

Profesori i njohur i gjeografisë, A.I. ka mbetur i vdekur pasi është hedhur nga kati i 8 i një ndërtese te kullat në Lagjen...

Fokus: BDI si femër tradhtare, e martuar me qeverinë, e dashuruar me VMRO-në!

Revista Fokus në mënyrë interesante e përshkruan pozitën aktuale politike të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI). kjo revistë e krahason BDI-në me femër tradhtare,...

Shtatë persona kanë marrë lëndime të lehta në disa aksidente në Shkup

Shtatë persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në tre nga gjithsej 12 aksidenteve që kanë ndodhur në 24 orët e fundit në rajonin...

Zaev tregon kur do të fillojë ndërtimi i autostradës Shkup-Bllacë

Ndërtimi i autostradës Shkup-Bllacë do të fillojë në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri i Maqedonisë...

Seancë e Kuvendit për pyetje të deputetëve

Kuvendi republikan sot do të mbajë seancën e 124-të ku në rend dite janë pyetjet e deputetëve. Seancat ku deputetët kanë mundësi t’u parashtrojnë pyetje...

Seancë e re për rastin “Titanik”

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Titanik”, që ka të bëjë me parregullsitë zgjedhore. Gjykimi ndodhet në procedurë dëshmuese...

Mot me vranësira dhe i ftohtë

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe më i ftohtë. Në pjesët verioret dhe lindore në male dhe vende më të...

Zaev, Mickoski dhe Ahmeti takohen për Qeverine teknike, ja detajet?

Drejtuesit e LSDM-së dhe të VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, do të takohen të shtunën për të diskutuar qeverinë teknike. Zaev dhe Mickoski do...

Zaev: Ndërtimi i autostradës Shkup-Bllacë fillon në tremujorin e parë të 2020-tës

Ndërtimi i autostradës Shkup-Bllacë do të filloj në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm, kështu njoftoi kryeministri Zoran Zaev në emisionin e sontëm...

Taravari: Çlirimi nga BDI do të jetë i njëjtë si çlirimi nga Enver Hoxha!

Mbrëmë sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari i ftuar në emisionin “Çka nuk është e qartë” në Alfa Tv foli për koalicionet...

Opinione