Mot i vranët me mjegull nëpër lugina

Në Maqedoninë e Veriut sot do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare. Në pjesën më të madhe të ditës luginat do...

LSDM të enjten pritet të zgjedh emrin e kryeministrit teknik

Dy javë na ndajnë nga formimi i Qeverisë teknike, ndërsa tani për tani edhe LSDM edhe VMRO-DPMNE nuk zbulojnë cilët do të jenë zgjidhjet...

Profesorët-funksionarë mbrojnë politikat e BDI-së

BDI ka filluar të diskutojë dokumentet strategjike në programin e saj, për kongresin e ardhshëm të partisë, por ndryshe nga çfarë pritej në opinion,...

Padi penale për Aco Spasenovski, si ministër i Bujqësisë ka mundësuar pagesë të paligjshme...

Drejtoria e Policisë Financiare deri tek Prokuroria Themelore Publike Shkup shtroi padi penale kundër ish-ministrit të Bujqësisë, Aco Spasenovski. Spasenovski ngarkohet për keqpërdorimin e pozitës...

Sinjale pozitive nga Suedia për nisjen e negociatave në pranverë

Suedia pret që vitin e ardhshëm vendi të fillojë negociatat anëtarësuese me BE-në. Ambasadorja suedeze, Kristin Forsgren Bengston siguron se për shkak të Marrëveshjes...

Nënshkruhet marrëveshja për hapjen e kufirit Llojan-Miratoc, zgjidhet problemi 20 vjeçar

Ministri i brendshem Oliver Spasovski dhe kolegu i tij serb Nebojsha Stefanoviq ne emer te dy qeverive sot nenshkruan marreveshjen per per hapjen e...

Ministrja e Financave për buxhetin e vitit 2020: Po investojmë në kapital njerëzor

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka filluar sot seancën plenare në të cilën deputetët do të diskutojnë për buxhetin e vitit të ardhshëm, raporton...

Deskoska: Pastrimi i korrupsionit, procesi më i rëndësishëm në shtet

Pastrimi korrupsionit është procesi më i rëndësishëm në shtet, porositi ministrja e Drejtësisë. Renata Deskoa në fjalimin e sotëm në Sesionin e tetë të...

Zhbogar: Vetingu në gjyqësor është opsioni i fundit

Ambasadori i BE-së në Shkup u shpreh i qartë sa i përket çështjes së vetingut në gjyqësor, ai theksoi se së pari është e...

Sela: Koalicioni VMRO-BDI është gjallë (VIDEO)

Për shkak të veprimeve identike të BDI-së dhe VMRO-së, në tentativë për bllokuar ndryshimin e Kodit Zgjedhor përmes dorëzimit të mijëra amendamendeve, të shumtë...

Opinione