Çulev konfirmon: Në Krushopek u konfiskua vetëm një kilogram kokainë

Ministri teknik për Punë të Brendshme, Naqe Çulev ka konfirmuar sot se gjatë aksionit të mbrëmshëm në Krushopek të Sarajit është konfiskuar vetëm një...

Intervistë ekskluzive me Xho Diogardi: Dua t’i shoh shqiptarët e Maqedonisë të bashkuar rreth...

Kryetari i Ligës Shqiptaro-Amerikane, Xhozef Diogardi, më shumë se 30 vite është në shërbim të kauzës shqiptare dhe nga shumë personalitete njihet si njeriu...

Konfiskohet një kilogram drogë në Krushopek, arrestohen katër persona

Gjatë aksionit të mbrëmshëm të MPB-së në fshatin Krushopek të Komunës së Sarajit është konfiskuar një kilogram drogë, ndërkohë që janë arrestuar katër persona. Ndërkohë...

Debat publik në Qeveri me rastin e Ditës ndërkombëtare të gjuhës amtare

Në organizim të kryeministrit Oliver Spasovski sot në Qeveri do të mbahet debat publik për promovimin dhe ngritjen e vetëdijes për gjuhën amtare dhe...

Vazhdon gjykimi për rastin “Titanik”

Në Gjykatën Themelore Penale Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për parregullsitë zgjedhore, respektivisht rasti “Titanik”. Gjykimi ndodhet në procedurë dëshmuese dhe duhet të vazhdojë...

Moti i ndryshueshëm dhe me reshje shiu

Koha paradite në pjesën më të madhe të vendit do të jetë me të reshura të shiut, ndërsa në male do të jetë me...

LSDM ia përmend rastin “Pacienti” Bujar Osmanit

Pas sjelljes së Ligjit për Prokurorinë Publike, LSDM-ja ne disa raste lëshoi akuza në adresë të VMRO-DPMNE-së lidhur me kundërshtimin e partisë për miratimin...

Avokati Raufi: Ligji për Prokurorinë publike ka shumë mungesa (VIDEO)

Avokati Naser Raufi sonte në emisionin “Studio e Hapur” ka vlerësuar se Ligji për Porkurorinë Publike u soll shumë shpejt dhe fatkeqësisht u miratua ...

Detaje të reja lidhur me “kokainën” që u zbulua në Kushapek të Sarajit

Aksioni anti-kokainë në fshatin Kushapek të Komunës së Sarajit është pjesë e aksionit për luftë kundër tregtisë me lëndë narkotike në të cilën ishin...

U raportua 1 ton, është gjetur vetëm 1 kg kokain në Krushopek

Nga informacionet e para që vijnë nga operacion që po zhvillohet në këto momente në Krushopek të Sarajit kundër një sasie të madhe droge...

Opinione