Kasami nga SHBA: Me LSDM-në do t’i fitojmë 61 deputetë, BDI përfundimisht në opozitë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami gjatë vizitës së tij në SHBA, ka dhënë një intervistë për “Zërin e Amerikës”, ku ka folur rreth...

OSBE do të monitorojë zgjedhjet e 12 prillit me 250 vëzhgues

Zyra e OSBE-së për institucione demokratike dhe të drejtat e njeriut (ODIHR) me 250 monitorues afatshkurtër do të monitorojë zgjedhjet e 12 prillit në...

Zaev: Emrat e shkollave në Cair janë ndryshuar në mënyrë të paligjshme

Vendimi për të ndryshuar emrat e dy shkollave në Çair është zbatuar në mënyrë të paligjshme dhe duhet të korrigjohet, tha kreu i LSDM-së,...

Timonie: Raporti i KE-së dhe metodologjia e re janë bazë inkurajuese për fillim të...

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, sot u takua me ambasadorin e Republikës së Francës në vendin tonë, Kristijan...

Ferati nga Likova e Kumanovës: 50 vite në Amerikë, nuk ka harruar asnjë fjalë...

Ferat Hamidi ka emigruar në Shtetet e bashkuara të Amerikës para 50 viteve. Ai ka qenë në moshë 18 vjeçare, kur babai i tij...

Privohet nga liria 31 vjeçari nga Shishova, kërcënoi me armë zyrtarët policorë

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 12:30 minuta në Shkup, zyrtarë policorë kanë privuar nga liria personin E.SH. 31 vjeç nga fshati Shishovë i...

“Reketi”, Boki kërkoi të mos dëshmojë Todoroviç, Pandelski dhe Remenski

Në Gjykatën Penale sot vazhdon gjykimi për rastin “Reketi”. Sot pritet të dëgjohen dëshmitarët e propozuar nga Boki 13, respektivisht Sergei Varoshlija, Maria Jankovska...

Dëshmon vajza nga Gjermania: Ejup Halimi u fut në zyrë dhe pyeti a mund...

Në vazhdimin e procesit gjyqësor “Titanik 3” ku të dyshuar janë deputeti i BDI-së, Ejup Halimi dhe Ismet Guri, përmes Skajpit ka dëshmuar Resmija...

Janë përmbushur kriteret për fillimin e negociatave, pritet vendimi i Këshillit Evropian

Janë përmushur kriteret për fillimin e negociatave, pritet vendimi i Këshillit Evropian Përparim në sferat kyçe reformuese është konstatuar në Raportin e Komisionit evropian për...

“Reketi”, sot pritet të dëshmojë Sergei Varoshlija

Pas dy anulimeve gjatë javës së kaluar për shkak të mungesës së dëshmitarëve, Vlladimir Todoroviq dhe Dejan Pandeleski, sot në Gjykatën Penale duhet të...

Opinione