Ruskoska: Kam bindjen se 1.5 milion eurot përfunduan tek Bojan Jovanovski dhe Katica Janeva

Prokurorja Villma Ruskoska u shpreh e zhgënjyer për dënimin e shqiptuar ndaj Boki 13, sepase siç u shpreh ajo, ka pritur dënim më të...

MSH: Po e mobilizojmë tërë sistemin shëndetësor

Ministria e Shëndetësisë kumtoi se kapacitetet në Klinikën për sëmundje infektive dhe gjendje febrile dhe Spitali i përgjithshëm i qytetit “8 Shtatori” përmes...

Arritën uniformat e reja për Armatën

– E premtuar, e realizuar. Erdhën uniformat e reja, ka shkruar në profilin e saj në Fejsbuk, ministrja e Mbrojtjes, Radmila Shekerinska. Uniformat e reja,...

Bojan Jovanovski dënohet me 9 vite burg, Katica Janeva me 7

Bojan Jovanovski i akuzuar në rastin “Reket”, shpallet fajtore dhe dënohet me 9 vite burg. Ndërsa ish shefja e Prokurorisë speciale, Katica Janeva me...

Aktgjykimi për rastin “Reket”, Janeva nuk është prezentë në sallë

Ish shefja e prokurorisë Speciale, Katica Janeva ka kërkuar që të mos merr pjesë në seancën e sotme të rastit “Reket”, ku do të...

Dy vjet nga Marrëveshja e Prespës, mbeten dallimet për emrin Maqedonia e Veriut

Maqedonia e Veriut shënon dyvjetorin e Marrëveshjes me Prespës, me të cilën ajo dhe Greqia zgjidhën kontestin 27-vjeçar për emrin, gjë që i mundësoi...

Maas: Gjermania gjatë presidencës do të mbështesë anëtarësimin e Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE

Gjermania do të mbështesë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin në BE pas marrjes së presidencës, deklaroi ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas...

Katër persona shkelin masën për izolim, 706 për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e vendit ka regjistruar 706 shkelje për mos-mbajtje të maskës...

Sot shpallet aktgjykimi për të akuzuarit në rastin “Reket”

Sot shpallet aktgjykimi për të akuzuarit në rastin “Reket”Alsat2020-06-18T08:19:26+02:00 Bojan Jovanovski, i njohur si Boki 13, dhe ish kryeprokurorja speciale Katica Janeva, sot do të...

Moti i ndryshueshëm, temperatura deri më 31 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor. Në...

Opinione