Koronavirusi, Meta: Duhen fonde që situata të mos dalë jashtë kontrollit

Në një konferencë për shtyp, Meta tha se “nuk ka vend për panik, por nuk ka vend as për nënvlerësim nga institucionet dhe çdo...

Kurti: Duhet të sjellim drejtësi për të gjitha viktimat e luftës, Vasfija na bëri...

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Kurti ka thënë se duhet të sjellin drejtësi për të gjitha viktimat e luftës. Këtë postim Kurti e...

Abazi tregon pse e anuloi Kurti takimin me Thaçin: Kryeministri i përgjigjet vetëm Kuvendit

Thaçi ka takuar sot kryetarët e partive parlamentare, por jo edhe kryeministri e vendit dhe kryetarin e LVV-së, Albin Kurtin, për të cilin u...

​Konfirmohet rasti i dytë i koronavirusit në Serbi

Është konfirmuar një rast i dytë i koronavirusit në Serbi, këtë herë te një shtetas kinez. Ueb faqja covid19.rs raporton se është sot një person...

Virusi korona, Rama: Shmangni disa rituale të panevojshme fetare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e lartë të klerit shqiptar ku u ka kërkuar që të mundohen të...

Kosova mbetet e paprekur nga koronavirusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) gjatë ditës së sotme ka marrë informatë nga Klinika Infektive e QKUK-së për pesë raste të...

Thaçi: Integriteti territorial i Kosovës është i paprekshëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në asnjë takim të tij, përfshirë këtë të fundit me homologun serb, Aleksandër Vuçiq nuk është...

Haradinaj pas takimit me Thaçin: Etapa e protagonizmave individual ka marrë fund

“Ritheksova bindjen e palëkundur se nëse Kosova prapë bëhet subjekt në biseda rreth territoreve, e jo palë e barabartë siç është sot me taksën...

​Shqipëria pezullohen lundrimet me Italinë e veriut

Ministria e Infrastrukturës së Shqipërisë pezulloi lundrimet me Italinë e veriut ku disa zona janë shpallur karantinë me dekret qeveritar. Sipas urdhrit të ministrisë ndalohen...

Presidenti thotë se në takimin me Vuçiqin në Uashington nuk është diskutuar për kufijtë

Duke folur para mediave, Thaçi tha se në atë takim nuk është diskutuar ndryshimi i kufijve. Derisa ka shtuar se kushdo që ka thënë...

Opinione