Qeveria e Kosovës mbyll të gjitha kafiteritë dhe restorantet

Ky vendim është marrë pasi në Kosovë sot janë shënuar rastet e para me koronavirus. Një 20 vjeçare nga Klina dhe një 77 vjeçar nga...

Qeverisa e Kosovës ka njoftuar se ka vendosur të mbyll të gjithë kufijtë...

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që të mos përhapin panikë, ndërkohë ka apeluar që kontaktin në...

Kosova mbyll të gjithë kufijtë tokësorë, pezullohen fluturimet

Qeverisa e Kosovës ka njoftuar se ka vendosur të mbyll të gjithë kufijtë tokësor, përveç shtetasve të Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në...

Qeveria izolon Klinën dhe Vitinë

Mbyllja e kufijve tokësorë që hyjnë në Kosovë, nuk vlen për qytetarët kosovar dhe nga 16 mars pezullim i përkohshëm i të gjitha linjave...

Dy pejanë shokë në Gjermani, njëri këshilltar i Ramushit, tjetri i Angela Merkelit!

Granit Shala dhe Besnik Kelmendi janë me prejardhje nga Peja, por të dy jetojnë në Gjermani. Njëri nga Loxha tjetri nga Bllagaja, tani një...

Koronavirusi frenon Vuçiçin

Për shkak të përhapjes së virusit Corona, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nuk do ta bëjë vizitën e paralajmëruar në Kancelarinë Gjermane, konfirmoi DW...

Thaçi i përgjigjet Serwerit: Nuk ka marrëveshje të fshehtë, po mashtroheni nga lajmet e...

Thaçi i ka thënë se është i zhgënjyer që Serwer ka rënë pre e lajmeve të rreme. Ai tha se nuk ka marrëveshje sekrete, por...

Shqipëria mbyll kufirin me Greqinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nëpërmjet një statusi në ‘Facebook’ ka bërë me dije se nga nesër në orën 10:00, do të mbyllen të...

Halil Kastrati: Si masë mbrojtëse po i mbyllim kuzhinat, tani e tutje ushqimin ua...

Por, Kastrati ka siguruar familjet se tani e tutje ushqimin do t’ua dërgojë në shtëpi. Ai ka kërkuar nga donatorët të vazhdojnë kontributin për të...

Limaj thirrje qytetarëve: Përmbajuni udhëzimeve dhe shtoni kujdesin

Limaj i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që t’i përmbahen në maksimum udhëzimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore. “Është shumë me rëndësi, që në...

Opinione