Këto janë të gjitha vendimet e qeverisë Kurti si masa parandaluese kundër koronavirusit

Qeveria e Kosovës ka marrë masat e para parandaluese ndaj virusit COVID19 që ka përfshirë shumë vende të botës dhe ka arritur edhe në...

Qeveria merr vendim: Të gjitha shkollat mbyllen deri më 27 mars

Në mbledhjen e jashtëzakonshme që është duke u mbajtur, qeveria ka vendosur që procesi mësimorë të pezullohet deri në 27 mars 2020, shkruan lajmi.net. Po...

Shkon në 15 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

Tri rastet e fundit janë konfirmuar në orët e vona të së mërkurës. “Janë 283 raste të testuara dhe 15 pozitive. 3 rastet (e fundit)...

Haradinaj – Kurtit: Je marrë vesh për heqjen e taksës me zyrtarë qe se...

“Nuk mundeni me nal zotin Thaçi as me debate parlamentare, as me këto bisedimet interne. E vetmja mënyrë është me shku atje bashkë, dhe...

Edi Rama kërkon nga shqiptarët të veprojnë me Koronavirusin siç ka porositur profeti Muhamed

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edvin Kristaq Rama ka bërë një falënderim për komunitetin mysliman në Shqipëri të cilët vendosën të anulonin faljen e...

Qeveria e Kosovës në mbledhje të jashtëzakonshme për koronavirusin

Në njoftim nuk përmendet temat që do të diskutohen. Mbledhja mbahet në kohën kur SHBA ka kërkuar heqjen e plotë të taksës dhe ka paralajmëruar...

Kurti: Unë s’them pa amerikanë, por presidenti po thotë pa evropianë

Ai tha se nuk është kundër amerikanëve dhe as evropianëve. Por, siç tha ai, presidenti po deklarohet kundër evropianëve. “Unë s’them pa amerikanë, por presidenti...

Kurti: Qeveria ime, më e mira dhe më e ndershmja që nga paslufta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga opozita për të diskutuar rreth raporteve me ShBA-në, foli edhe për mbledhjen...

Thaçi: Kurti po tregohet frikacak dhe i paaftë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një vizite që ka bërë sot në Prizren, ka komentuar vonesat që kryeministri Albin Kurti po...

Kurti: Jam i gatshëm të shkoj në Amerikë bashkë me Vjosën!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se është i gatshëm që të shkoj në Amerikë bashkë me Vjosa Osmanin për të prezantuar pozicionin...

Opinione