Prishtina thuajse e zbrazët për shkak të koronavirusit

Një numër i vogël i qytetarëve janë parë sot në sheshet kryesore të Prishtinës. Ata kishin dalë kryesisht për t’u furnizuar me gjëra ushqimore dhe...

Ismaili: Gabimet e Qeverisë në përballje me Koronavirusin, këta hapa duhet ndërmarrë urgjentisht

Sekretari i Përgjithshëm i PDK-së, Uran Ismaili, i cili mandatin e kaluar ka udhëhequr Ministrinë e Shëndetësisë, vlerëson se Qeveria e udhëhequr nga Albin...

Pas miratimit të buxhetit, Kurti ka dy falënderime

Gjatë ditës së djeshme, deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë mbajtur seancën për miratimin e ligjit për buxhetin e vitit 2020. Vetëm në orët e...

Infektologu shqiptar jep lajmin e mirë: Disa persona e kalojnë virusin pa e vërejtur...

Deri tash në Kosovë janë shënuar 5 raste me koronavirus, teksa infektologët po bëjnë të ditur se shumë persona mund të kalojnë virusin, pa...

Mos krijoni panik për miell sepse miell ka

Ai ka treguar se cilat janë këto masa. “Sot jemi takuar me odat kryesore në Kosovë, takimi është vazhdimësi e takimit të djeshëm. U dakorduam...

Koronavirusi/ Shtyhet pagesa e të gjitha faturave deri më 30 prill

Ndër këto masa janë edhe shtyrja e pagesave të të gjitha faturave nga ana e qytetarëve të Kosovës deri me datë 30 prill 2020. Deri...

Haradianj: Qeveria e mashtrimit votoi buxhetin e mjerimit

Haradinaj ka shkruar në Facebook se me nguti dhe jotransparencë, koalicioni qeverisës votoi buxhetin i cili shkurton dhe anulon projekte që prekin gati gjysmën...

Rëndohet bilanci i të infektuarve në Shqipëri, infektohen edhe dy mjekë

Ka shkuar në 42 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Brenda 24-orëve të fundit janë shënuar 4 raste të reja. Ndërkohë në të...

Vajzat binjake të 37 vjeçares së infektuar nga Malisheva, nuk kanë koronavirus

Vajzat e 37 vjeçarës së infektuar në Malishevë, nuk kanë koronavirus Mbrëmë lajmi.net ka raportuar se e prekura me koronavisrus nga Bubaveci i Malishevës ishte...

Rama: Në dispozicion edhe spitalet private, kush nuk bindet gjobë 5 milionë lekë

Moszbatimi i këtij urdhri dënohet me gjobë në masën 5 milionë lekë, ka njoftuar përmes një postimi në Facebook, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Në...

Opinione