Pallaska për kërkesën e LDK’së për postin e presidentit: Nuk më duket e pazakontë

Avokati Dastid Pallaska ka thënë në emisionin Pressing në T7 se kërkesa e LDK’së për postin e presidentit nuk duhet të shihet si diçka...

Detaje të reja për rastin e Astrit Deharit, Tomë Gashi: Është paraqitur një person...

- Nesër dhe pasnesër në Kosovë do të qëndrojnë ekspertë zviceranë, të cilët do të japin sqarimet e tyre lidhur me ekspertizat e tyre...

Vijon lëkundja e tokës në Durrës, regjistrohen dy tërmete në pak minuta

Toka në Shqipëri vijon të mos gjejë qetësi nga lëkundjet e tërmetit, pas atij katastrofik të 26 nëntorit. Pak minuta më parë, është regjistruar...

Osmani: Brukseli po e trajton Serbinë si “një fëmijë të llastuar”

Ushtruesja e detyrës së Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, kritikoi Bashkimin Evropian se nuk e ka trajtuar Kosovën si të barabartë me Serbinë në...

Sërish tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Që nga 26 nëntori, Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet.Shteti shqiptar, që nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, akoma nuk po gjen qetësi...

Policia nis hetimet pas djegies së bilbordit në Graçanicë

Në Kishnicë, e cila gjendet në territorin e Komunës së Graçanicës, është djegur një bilbord me mbishkrimin “Liria ka Emër, UÇK”. Këtë e ka konfirmuar...

Thaçi i thotë jo Ramës: Nuk bëhemi pjesë e iniciativave eksperimentale rajonale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka refuzuar kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama duke deklaruar se Kosovë nuk do të marrë pjesë në samitin rajonal...

AAK: Nëse nuk votohet Haradinaj për president, vendi shkon në zgjedhje

Deputetët e AAK-së nuk do të votojnë emër tjetër për president pos liderit të tyre, Ramush Haradinaj. Deputeti i kësaj partie në Kuvendin e...

Mini-shengen/ Basha: Qeveria shqiptare mungesë ndjeshmërie ndaj Kosovës

Për kreun e opozitës, Lulzim Basha, qeveria shqiptare tregoi mungesë ndjeshmërie dhe mirënjohjeje për Kosovën, duke u përfshirë pa të në procesin e quajtur...

Limaj thotë se pa Thaçin, Krasniqin, Veselin, Selimin nuk do të kishte UÇK

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në RTK ka folur për procesin e tij gjyqësor në Hagë, para 15 viteve dhe proceset gjyqësore të...

Opinione