Thaçi pas takimit të liderëve të Ballkanit: Theksova faktin se BE po na ndëshkon...

Ai në një prononcim për Televizionin Publik është shprehur se ky takim ishte mundësi e mirë të prezantohen të arriturat dhe aspiratat e Kosovës. Thaçi...

Opozita nuk e sheh veten pjesë të ekipit të Kurtit për dialogun

Këtë lidership në dialog, Kurti ka deklaruar se e mbështetë në vendimin e vitit të kaluar të Gjykatës Kushtetuese, e cila ia njeh rolin...

Haradinaj merr pjesë në varrimin e një të afërmi të Sali Berishës

Haradinaj ka kujtuar se kulla e tashmë të ndjerit ishte vënë në shërbim të plotë të UÇK-së në vitet e 90-ta. Ish-kreu i Qeverisë shtoi...

Tërmeti, Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro

Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo u konfirmua nga ministri i...

Letër publike presidentit Trump dhe kancelares Merkel për Medvegjën, Bujanocin dhe Preshevën

LETER E UNIONIT SHQIPTAR TE SHOQERISE CIVILE DREJTUAR ZOTIT DONALD TRAMP DHE ZONJES ANXHELA MERKEL.! (Ju lutemi ktheni koken nga KOSOVA LINDORE…!) I nderuar zoti DONALD...

Shkolla shqipe në Nju Jork feston pavarësinë e Kosovës

Ambasadorja Teuta Sahatqija - Konsulle e Përgjithshme e Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Nju Jork bashkë me stafin e konsullatës, pritën...

Presidenti i Gjermanisë uron presidentin Thaçi për 12 Vjetorin e Pavarësisë

“Kosovën dhe Gjermaninë i lidhin marrëdhëniet e mira afatgjate”, shkruan ndër tjera presidenti Steinmeier në letrën e tij. Ai më tej ka shkruar se në...

Thaçi marrëveshjen me Serbinë për hekurudhat e konsideron mesazh paqeje

Në Munih të Gjermanisë sot është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet. Përmes kësaj marrëveshje Kosova dhe...

Më 17 shkurt Albin Kurti do të bëjë homazhe te varri i Ibrahim Rugovës

Albin Kurti ka vendosur që homazhet e para te varri i presidentit Ibrahim Rugova si kryeministër t’i bëjë në Ditën e Pavarësisë. Për këtë Kurti...

Trump uron Kosovën për 12 vjetorin e pavarësisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i ShBA-së, Donald Trumpi, për 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në letrën...

Opinione