Avokati Gashi me kallëzim penal ndaj Vuçiqit

Avokati nga Kosova, Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një postim në rrjetin...

Haradinaj vizitoi sot të strehuarit nga Shqipëria në Prizren

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot banorët e Shqipërisë, të strehuar përkohësisht në Parkun Inovativ Trajnues Kosovaro- Gjerman, në...

Kërkohej nga Interpoli për mashtrim, një muaj paraburgim

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të kërkuarit M.J për shkak...

Thaçi: BE-ja me standarde të dyfishta – bllokon bashkëpunuesit, shpërblen shantazhuesit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon...

Presidenti italian alkrediton Ambasadoren e re të Kosovës

Presidenti i Republikës Italiane Sergio Mattarella ka marrë sot në dorëzim letrat kredenciale të kryediplomates së re të Kosovës në Itali, duke akredituar Lendita...

Cakaj: Skandaloze, mohimi i Reçakut nga Serbia akt kriminal

Ministri i Jashtëm në detyrë i i Shqipërisë, Gent Cakaj i konsideroi skandaloze deklaratat e zyrtarëve serbë, se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte...

“60 firma të Durrësit hetohen për ndërtime të dobëta”

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama tha se është hapur hetim për 60 kompani të Durrësit për...

Tërmeti në Shqipëri, Austria dhuron 600 mijë € për rindërtimin

Republika e Austrisë do të ndihmojë qeverinë shqiptare në përballimin e pasojave të tërmetit të datës 26 nëntor 2019, duke vënë në dispozicion 600...

Thaçi në Berlin: BE-ja me standarde të dyfishta, po e favorizon Serbinë

Berlin, 06 qershor 2019 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, si panelist kryesor ka folur...

Eksluzive: Kështu u ndanë ministritë mes LDK-së dhe VV-së

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes...

Opinione