21 të vrarë dhe 112 të plagosur nga bombardimet në Kharkiv

Të paktën 21 persona u vranë dhe 112 të tjerë u plagosën nga bombardimet në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv, në 24 orët e fundit.

Numri u konfirmua nga guvernatori i qytetit Oleh Synyehubov, shkruan SkyNews, transmeton Klankosova.tv.

Vdekjet lidhen me bombardimet që ndodhën në Kharkiv ditën e fundit, kur raketat ruse goditën ndërtesën e administratës rajonale dhe zonat e banuara.

Ndërkohë, u raportua se parashutistët rusë kishin sulmuar një spital ushtarak në Kharkiv gjatë natës.

Shefi i policisë së rajonit Kharkiv, Volodymyr Tymoshko tha se “situata pranë spitalit është nën kontroll”.