Mot me diell dhe vranësira të vogla

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare...

Kreu i KE-së, Mishel të premten në Shkup

Kreu i Këshillit Evropian, Sharl Mishel, të premten do të vijë në vizitë në Maqedoni. Është planifikuar të takohet me zyrtarë të lartë, ndërsa...

Takim Zaev-Timonie: Është mirë të japim argument shtesë para BE-së me miratimin e Ligjit...

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev së bashku me sekretarin për bashkëpunim ndërkombëtar të LSDM-së, Bojan Mariçiq sot u takua me ambasadorin e Francës në...

Plenkoviq pret zhbllokim të startit të bisedimeve me Shkupin dhe Tiranën

Kroacia në samitin në Zagreb në maj do t’i kushtojë vëmendje të veçantë zhbllokimi të fillimit të negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe...

Perspektivat e BE-së për Ballkanin Perëndimor gjatë 2020-ës

Kur bëhet fjalë për perspektivën e BE-së për Ballkanin Perëndimor, viti 2019 pati pak pika pozitive. Përkundër pritjeve, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk...

Nxënësit nesër kthehen në mësim

Pas pushimit dimëror trejavësh, nxënësit nesër do të kthehen në bankat shkollore për gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimi do të vazhdojnë...

Koalicioni mes Aleancës dhe Alternativës zyrtarizohet këtë javë

Shkruan: Albion Memeti Partia opozitare Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa më së voni deri ditën e enjte pritet ta zyrtarizojnë marrëveshjen për të dalë bashkë...

Zaev: Mickovski po rrezikon ardhmërinë e vendit me tezat për anulimin e Marrëveshjes së...

-Udhëheqësia aktuale e VMRO-DPMNE-së flet për teza të rrezikshme për anulimin e Marrëveshjes së Prespës. Kjo gjë do të na kthente pas të paktën...

Anulohet seanca gjyqësore e “Reket”, dy avokatët e Janevës të sëmurë

Seanca gjyqësore për “Reket”, në të cilën sot duhej të dëshmonte prokurorja Lile Stefanova dhe prokurori Burim Rrustemi, është anuluar për shkak se të...

UÇK e Kosovës dekoron mërgimtarin dibran në Amerikë (Video)

Shoqata e Veteranëve të Ushtrisë  Çlirimtare të Kosovës ka dekoruar mërgimtarin nga Dibra Ylber Pilku, për kontributin e tij që ka dhënë në diasporë...

Opinione