Zidane largohet nga Real Madrid?

Fundi i sezonit mund të sjellë ndërprerjen e bashkëpunimit mes Zinedine Zidanes dhe Real Madridit, me këta të fundit që nuk i kanë plotësuar premtimet trajnerit francez.

Diariogol raporton se Zidanes i janë premtuar transferime si Paul Pogba, Sadio Mane dhe Eduardo Camavinga, premtime të cilat nuk janë mbajtur.

Sipas shtypit spanjoll, Zidane do të largohet në fund të sezonit si pjesë e një marrëveshje të ndërsjellë.