Xavi e lavdëron transferin e ri të Barcelonës: Është shumë i rëndësishëm për ne

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka thënë se është i lumtur me fitoren ndaj Osasunës.

Barça mbrëmë mundi Osasunën (2-1), në kuadër të La Ligës.

Strategu katalonas pas ndeshjes lavdëroi transferimin e ri të ‘Blaugranave’ Joao Felix.

Xavi tha se portugezi është një lojtar i rëndësishëm për skuadrën e tij.

“Joao Felix e shoh si ‘9’ dhe në krahun e majtë. Më pëlqeu paraqitja e Joao që në ndeshjen e parë me ne. Të gjithë ata që hynë nga stoli ndihmuan për këtë fitore. Dua ta theksoj se qëndrimin e tij është shumë i rëndësishëm për skuadrën”, ka thënë Xavi.