Vazhdon operacioni “Brezovica”, bastisje në tri qytete

Është duke vazhduar operacioni “Brezovica”, i cili lidhet me ndërtimet në Brezovicë.

Ky operacion është vazhdim i atij të filluar me 21 dhjetor, njofton Klankosova.tv.

Bastisjet po zhvillohen në nëntë lokacione, të tri qytete të Kosovës, Prishtinë, Ferizaj, Shtërpcë.

Lajmin për Klankosova.tv. e ka konfirmuar kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari.

Në aksionin e zhvilluar dy javë më parë, Prokuroria Themelore në Ferizaj pati njoftuar se lidhur me këtë aksion me urdhër të saj dhe në koordinim të plotë me Policinë e Kosovës -Drejtorinë e Krimeve të Rënda në Prishtinë u arrestuan 10 persona, në mesin e tyre edhe ish-kryetari i Shtërpcës, Bratislav Nikoliq.

Klan Kosova ka raportuar edhe për aksionin e parë të zhvilluar në Shtërpcë.