Shkon 67 numri i të prekurve nga koronavirusi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, ka raportuar për situatën me koronavirusin në vend deri në ora 10.00. Sipas tij, 19 persona të tjerë janë prekur nga koronavirusi, ndërsa numri i pacientëve të diagnostifikuar në vend shkon në 67 persona. Mbrëmë janë testuar 71 persona. Prej tyre dy kanë rezutuar pozitiv, njëri nga Shkupi dhe tjetri nga Ohri./Gazeta LAJM