Sejdini: Le të lexojmë titujt e kualifikimit në “Katar 2022”

Numri një i futbollit vendor, Muamed Sejdini nga Bukureshti i Rumanisë ka shprehur dëhsirën e madhe të tij por edhe opinionit sportdahsës në vend, që pas Kampionatit Evropian, Maqedonia të “prek” edhe Botërorin në “Katar 2022”.

“Këto le të jenë titujt që do ti lexojë e gjithë Maqedonia në përfundimin e eliminatoreve për Kampionatin Botëror 2022. Dua të ju dëshirojë shumë shëndet, sukses dhe fat në këto eliminatore për gjeneratën më të mirë në histori të futbollit të Maqedonisë. Djema, ju tashmë na keni bërë krenar të gjithë neve!

Tash është koha jonë!

Përpara Maqedoni, ka shkruar Sejdini në rrjetin social në “facebook”.