Publikohet fotografia e përbashkët e liderëve pas përfundimit të Samitit në Bruksel

Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ka përfunduar në Bruksel, Në samit morën pjesë 27 liderët e vendeve të Unionit, përfshirë presidentin e Këshillit të BE-së, presidenten e Komisionit Evropian dhe gjashtë udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor.

Presidenti i Këshillit të BE-së, Charles Michel, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe presidenti francez Emmanuel Macron, priten të iu drejtohen mediave në nëj konferencë./21Media