Pogba i hapur për transferim te Man City

Paul Pogba është i hapur për një transferim drejt Manchester City.

Pogba ka kontratë me Manchester United deri në fund të këtij sezoni dhe rinovimi nuk pritet të ndodhë.

Shumë ekipe kanë shfaqur interesim për transferimin e francezit, në mesin e tyre edhe Man City.

Siç njofton ‘Goal’ francezi është i hapur për një kalim të mundshëm drejt rivalit të United, Manchester City.

Gjatë këtij sezoni me ‘Djajtë e Kuq’, Pogba ka 27 paraqitje ku ka shënuar një gol dhe dhuruar nëntë asistime.