Pendarovski pranon kryeministrin Kovaçevski dhe ministrat

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka pranuar në Vilën Vodno përbërjen e re të Qeverisë.

Kryeministri i ri Dimitar Kovaçevski, i cili tashmë formalisht mori funksionin, bashkë me zëvendëskryeministrat dhe ministrat do të pranohen u pranuan nga presidenti, transmeton TV21.

Me këtë akt, zyrtarizohet formimi i Qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut.