Parashikimi i motit për sot

Në orët e mëngjesit në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta. Paradite moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare veriore. Pasdite vranësirat do të rriten dhe do të fillojë të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -1 deri 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 15 deri 23 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell, temperatura maksimale do të arrij deri në 20 gradë Celsiusë.