NBA: Jazz me vështirësi triumfojnë ndaj Rockets

Kanë përfunduar edhe tetë ndeshje në orët e mesnatës në kuadër të NBA-së.

Utah Jazz kanë marrë një fitore të madhe pas kohës shtesë ndaj Huouston Rocekts me rezultat të ngushtë 127:132, shkruan lajmi.net.

Kjo ndeshje ishte më interesante, me dy skuadrat që zhvilluan lojë të bukur dhe që mundoheshin ta kenë sa më shumë avantazhin, por gjithmonë ishte i afërt.

Ndërkohë, rezultatet e takimeve të tjera:

Clevland Cavaliers 98:119 Charlotte Hornets

Orlando Magic 114:122 Indiana Pacers

Philadelphia 76ers 123:108 New York Knicks

Houston Rocekts 127:132 Utah Jazz

Milwaukee Bucks 120:119 Miami Heat

New Orleans Pelicans 125:95 Sacramento Kings

Denver Nuggets 107:119 Oklahoma City Thunder

Phoenix Suns 120:90 Portland Trail Blazers./Lajmi.net/