Mot me diell dhe vranësira mesatare

Sot në vendin tonë do të mbaj mot kryesisht me diell dhe me vranësira të vogla lokale.

Në mëngjes përgjatë Lumit Vardar do të fryjë erë veriperëndimore.

Temperatura maksimale do të jetë në intervalin nga 7 deri në 14 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbaj mot i ngjashëm me diell, në mëngjes do të fryje erë e lehtë veriore. Temperatura maksimale do të arrijë në 11 gradë Celsius.