Milani ngutet, nis bisedimet me PSG-në për Icardin

Mauro Icardi rifilloi karrierën e tij me një sezon mbresëlënës në huazim te Galatasaray dhe Milani thuhet se ka kontaktuar Paris Saint-Germain për të eksploruar një lëvizje të mundshme.
30-vjeçari argjentinas shënoi 22 gola dhe dha shtatë asistime në 24 ndeshje të Super Ligës për ekipin e Stambollit, duke i ndihmuar ata të fitojnë titullin e ligës për herë të parë në katër vjet.

Icardi tani po kthehet në kryeqytetin francez, por mesa duket nuk ka të ardhme te PSG, të cilët tani janë duke kërkuar blerës për sulmuesin.

‘SportMediaset’ raporton se Milani ka kontaktuar PSG-në për të nisur një lëvizje për Icardin, i cili ka një çmim prej 15-20 milionë euro. Ndërsa kjo është e arritshme për ‘kuqezinjtë’, pagat e tij neto prej 7 milionë euro për sezon mund të jenë problematike.

Një aluzion për qëllimet e tij erdhi nga gruaja dhe agjentja e tij Wanda Nara në Instagram, e cila postoi një foto përpara Duomo di Milano së bashku me një emoji me orë rëre.

Icardi e njeh mirë Serie A, pasi ka shënuar 124 gola në 219 paraqitje në të gjitha garat për Interin.