Kampi stërvitor i Argjentinës mori emrin e Messit

Presidenti i AFA-s, Chiqui Tapia njoftoi se kampi stërvitor i Argjentinës do të emërohet sipas yllit të tyre, Lionel Messi.
Kreu i Federatës së Futbollit të Argjentinës zbuloi në një postim në ‘Twitter’ se qendra, e cila më parë njihej si ‘Casa de Ezeiza’, do të quhet si “Lionel Andres Messi” nga tani e tutje.

Argjentina një ekip i mbushur me yje për ndoshta më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave, e cila sigurisht u kompletua me trofeun e Kupës së Botës në Katar.

Lojtarët e ‘Albiceleste’ u mirëpritën me heronj përpara miqësores së tyre ndërkombëtare kundër Panamasë të enjten mbrëma, dhe madje patën kohë për të rikrijuar festën pas triumfit në Botëror.

Kampi i quajtur së fundmi “Lionel Andres Messi” përfundon gjithashtu një javë të rëndësishme për 35-vjeçarin në nivel personal, pasi ai festoi arritjen e 800 golave në karrierë në atë ndeshje në Panama me një supergol.