Juventus nuk do t’i bashkohet garës për Traoren

Adama Traore nuk do të transferohet te Juventus.

Sipas Calciomercato, Juventus nuk do t’i bashkohen garës për transferimin e anësorit të Wolves, përcjell lajmi.net.

‘Bianconerët’ kanë monitoruar prej kohësh anësorin spanjoll, por do të lënë të tjerët të ‘luftojnë’ për nënshkrimin e tij.

Traore që me paraqitjet e tij është shndërruar një nga futbollistët më emocionues në Premierligë, po kërkohet nga Manchester United dhe Liverpool në Angli.

Në Spanjë, janë Real Madrid dhe Barcelona, skuadrat që kanë shfaqur interesim.