Hazard nuk mendon pensionimin, ironizon me periudhën e tij te Reali

Eden Hazard këmbëngul se ai nuk do të dalë në pension dhe ka pohuar në mënyrë qesharake se ka ‘pushuar për tre vjet’ ndërsa ishte në Real Madrid.
32-vjeçari do të largohet nga gjiganti spanjoll në fund të këtij muaji, një vit para se t’i skadonte kontrata.

Ai nënshkroi një marrëveshje fillestare pesëvjeçare deri në vitin 2024 me klubin pas transferimit të tij me para të mëdha nga Chelsea në 2019.

Por ai ka dështuar të përsërisë formën e tij në La Liga, me Realin që ka ndërprerë lidhjen e tyre me sulmuesin përpara sezonit të ri.

Ka pasur disa sugjerime se Hazard mund të tërhiqej nga futbolli pas makthit të tij, magjisë së goditur nga lëndimet në Spanjë.

Megjithatë, ai tha se trupi i tij mund të përballojë, duke ironizuar se ka tre vite që është duke pushuar.

“Duke thënë këtë, mund t’ju siguroj se jam ende i aftë të jem një futbollist profesionist, trupi im mund ta përballojë këtë. Gjithashtu, kam tre vjet që pushoj…”, u shpreh Hazard.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e yllit belg.