Fillon takimi i liderëve në Qeveri /LIVE

Liderët e LSDM-së, VMRO-DPMNE-së, BDI-së, BESA-s, PDSH-së, Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës janë ulur në tryezë të përbashkët në selinë e Qeverisë për të diskutuar me kryeministrin Oliver Spasovski rreth masave qeveritare për përballje me koronavirusin. Në këtë takim është paraparë që të diskutohet edhe për mundësinë e shtyerjes së zgjedhjeve për shkak të përhapjes së koronavirusit edhe në Maqedoninë e Veriut. Pas takimit janë paraparë deklarata për mediat. Gazetari, Albion Memeti, po ndjek LIVE takimin dhe të informojë në kohë për vendimet që do të merren.

Takim liderësh në Qeveri, bisedohet për koronavirusin dhe zgjedhjet /LIVE

Posted by Lajm TV on Thursday, March 12, 2020

Liderët e partive prononcohen pas takimit në Qeveri

Posted by Lajm TV on Thursday, March 12, 2020