Filloi takimi Zaev-Mickoski

Filloi takimi mes kryeministri Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski në takim pritet të diskutohet rreth procesit të regjistrimit të popullsisë. Dy liderët e bllokut politik maqedonas në takimin e sotëm do të diskutojnë edhe për ndryshimin e Kodit Zgjedhor dhe zgjedhjet lokale të parapara në muajin tetor. Lidhur me zgjedhjet e parakohshme parlamentare, lideri i opozitës është pajtuar që si fillim të shihet rezultati i zgjedhjeve lokale dhe më pas të vendoset për zgjedhje të mundshme parlamentare.
Deklarata për media priten pas takimit. Videon nga arritja e kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut te VMRO-DPMNE-se, Hristijan Mickoski mund ta ndiqni në kete LINK