Dani Alves në dilemë për të ardhmen, pas largimit nga Barcelona

Braziliani Alves nuk e ka të qartë se çfarë do të bëjë me të ardhmen e tij.

Mbrojtësi i krahut të djathtë e kaloi sezonin e fundit te skuadra e Barcelonës, ku luajti me një pagë minimale, me ‘detyra veterani’.

Barca nuk ia vazhdoi kontratën lojtarit dhe tashmë ai është pa skuadër. Synimi i tij primar është të jetë në Kupën e Botës dhe për këtë i duhet skuadër.

‘Sport’ shkruan se Dani Alves po përballet me shumë paqartësi sa i përket të ardhmes së tij, transmeton lajmi.net.

Është e domosdoshme për lojtarin që të bëhet me skuadër, para Kupës së Botës.

Dy skuadrat nga La Liga, Real Valladolid dhe Real Mallorca kanë treguar interesim për të.