Pamjet pas meçit, shikojeni çfarë ndodhi me Joshuan pas fitores ndaj Ruiz Jr

Anthony Joshua riktheu brezat e kampionit pas fitores ndaj Andy Ruiz Jr. Anthony Joshua riktheu statusin e kampionit në boks pas fitores me vendim unanim...

Lazio – Juventus, e gjithë vëmendja te kjo gazetare e sportit

Diletta Leotta vazhdon të zgjojë vëmendje në stadiumet italiane. Gazetarja e njohur e “DAZN”, Diletta Leotta konsiderohet si ‘mbretëresha’ e Instagramit në Itali duke marrë...

Maldini gjen përforcimin e ri në Milan, vjen nga Barcelona

Milan kërkon një mbrojtës për afatin kalimtar të janarit. Sipas të përditshmes sportive katalane “Sport” një nga objektivat e “Rossonerëve” është mbrojtësi i talentuar i...

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu analizon sezonin vjeshtor: Duhet të jemi të kënaqur, në...

Trajneri i Dritës së Gjilanit, Ardian Nuhiu, është kthyer në Shkup, pas përfundimit të sezonit vjeshtor të Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Dhe,...

Imeri nuk e lejoi Vardarin të festojë në Shkup, përmbysje e madhe e Renovës,...

Shkëndija importon pikë të madhe kundër Vardarit! Renova përmbys Rabotniçkin Derbi i stinorit vjeshtor është zhvilluar në Shkup mes liderit Vardarit dhe kampionit aktual,...

Komenti i Arben Nuhiut: Shkëndija luajti jo vetëm kundër Vardarit, por edhe kundër referëve,...

Arben Nuhiu, ishfutbollistu i njohur Shkëndijës dhe Vardarit, special për faqen tonë komentoi derbin e madh, Vardar-Shkëndija, që përfundoi 2-2: “Ishte një ndeshje shumë...

Joshua “mbret” i peshave të rënda, rikthen titujt në vendin e shenjtë

Anthony Joshua ka ‘nxjerrë’ hak ndaj Andy Ruiz,duke e mposhtur sonte në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite. Andy Ruiz e kishte mposhtur më...

80 shahistë po garojnë për titullin kampion në“Skopje Open”

Në hotelin Continental në Shkup nga dje ka nisur turneu ndërkombëtar në shah “Skopje Open 2019”. Gjatë ditës së sotme janë luajtur ndeshjet e...

Video/Ronaldo dhe Buffon takuan fëmijët shqiptarë që i shpëtuan tërmetit

Yjet botërore të futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianni Luigi Buffon, kanë takuar dy fëmijët që shpëtuan nga tërmeti që goditi Shqipërinë më 26 nëntor. Të...

Kasami: Shpresoj të shënoj kundër Borecit, me fitore ta mbyllim sezonin vjeshor

Mesfushori i Struga Trim Lum, Ard Kasami, ka deklaruar se të gatshëm e presin ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor (java e 18-t) kundër...

Opinione