Lojtari i parë i infektuar me koronavirus shpejt del nga karantina

Mbrojtësi i Juventusit, Daniele Rugani ishte lojtari i parë i Serie A që u testua pozitiv për koronavirus. Agjenti i tij ka konfirmuar se për...

Bomba e Kujtim Shalës, tregon diçka të padëgjuar: Më shumë jam respektuar te Dinamo,...

Ai ka mbetur në histori të ish-ligës së parë jugosllave si shqiptari i parë, i cili ka shënuar pesë gola në një ndeshje kampionale....

UEFA në hall për Euro 2020, pas shtyrjes mund të ndryshojë edhe formati i...

Pasi u shty për në vitin e ardhshëm, Euro 2020 rrezikon të ndryshojë edhe formatin. Për herë të parë në histori turneu më i...

Ilir Zeneli, shqiptari që pritet të shndris në boksin profesionist

Ilir Zeneli me prejardhje nga Gjilani por që jeton dhe vepron në Heilbronn të Gjermanisë është një emër i ri por shumë premtues në...

Reus e përsërit: Nuk do të luaja kurrë për Bayern Munchen

Marco Reues e ka thënë edhe më para dhe vazhon ta përsërisi se nuk do të luante kurrë për Bayern Munchen. 30 vjeçari ka qenë...

Crespo: Dua ta shoh Messin kampion bote, futbolli i detyrohet

Hernán Crespo, ish-sulmuesi i njohur argjentinas, i cili shkëlqeu kryesisht në Serinë A me ekipe të tilla si Parma, Lazio, Interi e Milani, në...

Jurgen Klopp ‘urdhëron’ Shaqirin: Bëje urimin në gjuhën shqipe

Te Liverpooli, këtë javë kanë festuar ditëlindjen e talentit Harvey Elliot. Padyshim që urimet nga bashkëlojtarët nuk kanë munguar, dhe kjo ka ndodhur pikërisht...

Agjenti i Ozilit ka një thirrje për të gjithë futbollistët e Premierligës

Agjenti i Mesut Ozilit, Erkut Sogun u ka bërë thirrje futbollistëve të Premierligës që të refuzojnë uljen e pagave prej 30% që është duke...

1.6 milionë Euro për lirinë e Ronaldinho

32 ditë ka zgjatur makthi për yllin e futbollit botëror, Ronaldinho. Braziliani mund të marrë frymë lirisht tashmë, pasi la qelitë e burgut, por...

Xhaka e Shaqiri me shokë heqin dorë nga bonuset që i marrin te Zvicra

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe reprezentuesit e tjerë të Zvicrës kanë vendosur që të heqin dorë nga bonuset që i marrin nga Federata e...

Opinione