Messi kërkon falje: Gjithçka që kam bërë ishte për të mirën e Barcelonës

Ylli i Barcelonës Lionel Messi po kërkon që të lë prapa shpinës spekulimet mbi largimin e tij, derisa tifozëve u thotë se ai nuk...

Bajerni kërkon hakmarrje dhe titullin e 5-të

Skuadra e Bajern Munihut do të kërkojë titullin e 5-të në këtë sezon, pasi që sonte do të përballet me Borusia Dortmundin, në Super...

Federata e Maqedonisë së Veriut: VAR do të implementohet në ndeshjen ndaj Kosovës

Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut në një njoftim në faqen zyrtare ka bërë të ditur se në ndeshjen kundër Kosovës do të...

Barcelona ka afat deri të premten për transferimin e Depay

Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas, i ka caktuar një afat Barcelonës për transferimin e Memphis Depay. Sulmuesi holandez është njëri prej lojtarëve të kërkuar nga...

Monza është klubi i 15-të në karrierën e Boateng, ku është ribashkuar me ish-shefat...

Kevin-Prince Boateng i është bashkuar skuadrës nga Serie B, Monza, në një transferim ku do të ribashkohet me ish-shefat e Milanit. 33-vjeçari është larguar nga...

Arteta: Liverpooli është superior, është niveli që duam ta arrijmë

Mikel Arteta ka thënë se nuk ishte shumë i zhgënjyer pas humbjes prej 3-1 nga Liverpooli, sepse kundërshtari i tyre shfaqi standardin që duhet...

Futbollisti i Tottenhamit sulmohet nga qentë endacakë në Tetovë

Vjen nga Sllovkia dhe shkëlqen me Shkëndijën në Europë, ndërsa ‘mundet’ nga qentë endacak që bredhin rrugëve të qytetit me dy Universitete. Kjo është...

“Trim Lum” dridhi Shkupin, Lena shënoi dy gola

Vitet janë vetëm numra për disa nga futbollistët. Një gjë të tillë sot dëshmoi edhe veterani i Struga Trim Lum, 34-vjeçari Nijas Lena, i...

Roma dhe Real Madrid arrijnë marrëveshje për Mayoral, huazim me të drejtë blerje

Roma ka gjetur sulmuesin rezervë për edicionin e ardhshëm, pasi kanë rikthyer në Atletico Madrid kroatin Nikola Kalinic. Përsëri ai do të vije nga Madridi,...

Ronaldo: Pika e fituar ndaj Romës mund të rezultojë e rëndësishme në fund të...

Cristiano Ronaldo beson se barazimi ndaj Romës (2-2) mund të rezultojë në një pikë të rëndësishme për Juventusin, kur kihet parasysh se luajti me...

Opinione