Muriqi, drejt Serisë A për 20 milionë euro

Mediumi italian Calcio Mercato raporton se sulmuesi kosovar i Fenerbahces, Vedat Muriqi, mund ta vazhdojë karrierën e tij gjatë sezonit të ardhshëm në Serie...

Tifozët e Unitedit shajnë lojtarin e vet pas fitores në Kupë

Në rrjete sociale është vërë virale një video ku dëgjohen disa tifozë të Manchester Unitedit duke e sharë e ofenduar mesfushorin e klubit të...

Setien tregon pse të gjithë lojtarët e Barcës dëshirojnë që Messi ta mbajë sa...

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, ka pranuar se lojtarët e tij në kohën më të madhe synojnë që topin të pasojnë të Lionel Messi. Sipas...

Presidenti i UEFA-s i bën thirrje Anglisë t’i japë fund Kupës së Ligës

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin beson se futbolli anglez duhet ta ndjekë shembullin e Francës dhe t’i japë fund Kupës së Ligës, të njohur...

PSG-ja detyrohet ta shesë Neymarin për ta mbajtur Mbappen

Duket se Paris Saint-Germain nuk do të jetë në gjendje t’i mbajë në klub dy yjet më të mëdha të skuadrës dhe si pasojë...

Dy sfida për mbijetesë në orën 13:00, Drenica për të larguar krizën

Java e 25-të e IPKO Superligës së Kosovës vijon sot me dy ndeshjet e radhës, Drenica – Flamurtari dhe Vushtrria – Dukagjini, që nisin...

Ronaldinho në telashe serioze, arrestohet në Paraguai

Ronaldinho në telashe serioze. Një nga futbollistët më virtuozë që ka njohur historia e futbollit, është arrestuar në Paraguai, bashkë me vëllanë dhe njëkohësisht...

Shkëndija, Struga TL, Bregallanica dhe A.Pandev në gjysmëfinale të kupës

Shkëndija me barazim 2-2 kundër Rabotnickit në Shkup është kualifikuar për në gjysmëfinale të kupës së Maqedonisë së Veriut. Ndeshja e parë në Tetovë...

NBA, fitojnë Lakers dhe Raptors, ngecin Celtics dhe Nuggets

Los Angeles Lakers regjistruan fitoren e 47-të sezonale në 60 takime në total në NBA pasi mposhtën lehtësisht me rezultatin 120-107 Philadelphia 76ers. Anthony...

Zyrtarizohet kalendari i kuqezinjëve, e nisin dhe e mbyllin me Bjellorusinë!

Vetëm disa orë pas hedhjes së shortit të edicionit të dytë të Ligës së Kombeve, me Shqipërinë që u shortua në grupin 4 D...

Opinione