Zhiru i siguroi tre pika të rëndësishme Çellsit në luftën për vend në LK

Lojtari ndërkombëtar francez në fanellën e Çellsit, Olivie Zhiru i solli një fitore shumë të rëndësishme (1:0) skuadrës së tij, në duelin e luajtur...

Reali shënoi rekord në shekullin 21

Mbrojtësi i Real Madridit, Ferlan Mendi, ka shënuar gol kundër Granadas mbrëmë në ndeshjen nga xhiroja e 36-të nga kampionati i Spanjës. Francezi (25)...

Interi u ngjit në vendin e dytë në Seria A

Interi mposhti Torinon me rezultat 3:1, në terren vendas, mbrëmë në ndeshjen e xhiros së 32-të të Kampionatit italian të futbollit. Mysafirët në fillim të...

Mançester Junajtedi humbi fitoren nga Sautemptoni në minutën e 96-të dhe nuk hyri në...

Mançester Junajtedi humbi fitoren nga Sautemptoni mbrëmë në ndeshjen e xhiros së 35-të të kampionatit të Anglisë. Loja përfundoi me rezultat 2:2, ndërsa...

Një fitore e ndan Realin nga trofeu në La Liga

Lojtarët e Real Madridit janë në hap për të fituar titullin në Kampionatin spanjoll të futbollit. “Mbretërit” mbrëmë në xhiron e 36-të e mposhtën...

Mustafin e gozhdojnë në Angli: Mbrojtësi me ndërhyrjen më të dobët në histori

Shkodran Mustafi është përsëri në qendër të vëmendjen në mediat britanike dhe rrjetet sociale në këtë vend dhe fatkeqësisht për të, përsëri për diçka...

Pioli tregon pse u zemërua Ibrahimovic pasi u zëvendësua

Zlatan Ibrahimovic nuk e priti mirë zëvendësimin në “San Paolo”, kur rezultati ishte 2-1 për Napolin. Gjiganti suedez u fokusua nga kamerat duke u shfryrë...

Conte bën kërkesën te zyrtarët e Inter, dëshiron Kanten në skuadër

Reparti i mesfushës vazhdon të mbetet ai me më së shumti nevojë për t’u përforcuar tek Inter, gjithnjë sipas Antonio Conte. ‘Gazzetta dello Sport’ shkruan...

Mourinho: Tottenham duhet të jenë reflektimi i mentalitetit tim

Tottenham Hotspur do të kenë punë mjaft të vështirë në përballjen kundër Arsenal dhe Jose Mourinho e di mirë këtë. ‘Special One’ thotë se për...

Milan ka gati dy oferta – synohet një mbrojtës dhe një sulmues

Skuadra e Milan planifikon të përforcohet në merkaton e verës, duke bërë kështu lëvizje në të gjitha repartet e skuadrës. Mbrojtja dhe sulmi janë dy...

Opinione