Trajneri i ri i Arsenalit, Mikel Arteta: Xhaka ishte në listën time

  Me sa shihet Granit Xhaka, megjithatë, do ta ketë një të ardhme afatgjate në Arsenal, duke qenë se trajneri i ri i klubit londinez,...

FFM ndau çmimet dhe mirënjohjet për më të mirët në futbollin e Maqedonisë së...

Me ceremoninë gala në Teatrin nacional të Maqedonisë, Federata e futbollit të Maqedonisë ndau çmimet për më të mirët në futbollin tonë për sezonin...

Ndërroi jetë ish gjyqtari i futbollit, Bekim Bauta

Sot në moshën 58-vjecare, pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë Bekim Bauta, ish- gjyqtar i njohur i futbollit. Bauta ka lindur në Strugë...

E konfirmon Agim Ademi: Shqipëria dhe Kosova duan një Kupë të përbashkët!

Në mungesë të një kampionati kombëtar të përbashkët i cili për momentin nuk është i mundshëm, Shqipëria dhe Kosova po punojnë një Kupë të...

Lajm i bujshëm: Rey Manaj kërkohet nga Barcelona!

Rey Manaj kërkohet nga Barcelona. Është ky lajmi i bujshëm që vjen nga Spanja. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka patur shumë probleme te...

Elif Elmas, futbollisti më i mirë jashtë vendit: Jam i lumtur për çmimin

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriui, Elif Elmas, fitoi cmimin e futbollistit më të mirë jashtë vendit. Lojtari i Napolit pati një sezon shumë të...

Visar Musliu, futbollist më i mirë në Maqedoninë e Veriut, ja kë falënderon

Visar Musliu është shpallur futbollist më i mirë në LPMFV për sezonin 2018/2019. Ai shpërblimin e mori nga Blagoja Milevski, seleksionues i U21 të...

Ismaili pasi u zgjodh lojtar i vitit në futsall: Ishte privilegj dhe ndjenjë e...

Taulant Ismaili është zgjedhur futbollisti më i mirë në futsall në gala mbrëmjen që e organizoi FFMV-ja në Teatrin Nacional të Maqedonisë, të martën...

Qyteti i Shkupit ndau mirënjohje për sportistët më të suksesshëm për vitin 2019

Qyteti i Shkupit sot (24 dhjetor 2019) ndau mirënjohjet për sportistët më të suksesshëm, sportisët, trajner dhe ekip sportiv për vitin 2019. Në ndarjen e...

Chelsea i rinovon kontratën Armando Brojas

Sulmuesi i përfaqësueses Shpresa të Shqipërisë Armando Broja ka rinovuar zyrtarisht kontratën e tij me Chelsea-n, edhe për 3 vitet e ardhshme. Forma e...

Opinione