Taxhikistani pezullon stinorin në futboll shkaku i koronavirusit

Taxhikistani, një nga vendet e pakta në botë ku po luhej futboll në këtë situatë të pandemisë, të dielën ka njoftuar se ka pezulluar...

Koronavirusi e detyroi Gosensin ta presë rastin e tij te Gjermania

Ai e kishte pritur thirrjen. Një sezon fantastik te ekipi nga Serie A, Atalanta, më në fund e kishte tërhequr vëmendjen e seleksionuesit të...

Ronaldo shkruan letër prekëse: Më thanë se nuk do të ecja më kurrë

Legjenda braziliane, Ronaldo, e ka shkruar një letër prekëse solidariteti për tifozët e Real Sociedadit, klubit të cilin ai e ka në pronësi në...

“Sancho është shumë larg Agueros, Messit & Di Marias”

Askush s’mund ta mohojë se Sancho ëhstë futbollist i talentuar, ama tani për tani, sipas Neville, është shumë larg më të mirëve. Ai duhet...

Gjesti i madh i Bale, dhuron afër 1 milion euro

Bale ka vendosur më në fund të bëjë diçka që të flitet në media për të mirë. Sipas mediave, Gareth Bale ka dhuruar afër 1...

Futbollisti i Bayernit: “Dua të bëhem aktor”

Pas futbollit, Davis ka vendosur tashmë se çfarë do të bëjë me jetën e tij. Në një intervistë dhënë së fundmi nga karantina e tij...

Juventusi insiston për Arthurin

Juve është duke rivalizuar Interin dhe Tottenhamin për mesfushorin e Barcelonës, Arthur. Arthur është lidhur me një largim të mundshëm nga Barca që një kohë,...

Beckham: Messi më bëri ta kuptoi se kishte ardhur koha për pensionim

Legjenda e Manchester United dhe Anglisë, tani 44 vjeçar, nga futbolli është pensionuar në vitin 2013, sa ishte pjesë e Paris Saint Germain.U desh...

A Bola: Newcastle transferon dy yje të Barcelonës për 240 milionë euro

Ai me të marrë përsipër Newcastle United, është i gatshëm të krijojë një skuadër të fuqishëm, që do të luftojë shumë shpejtë për të...

Pele tregon cili është futbollisti më i kompletuar në botë

Legjenda e futbollit brazilian, Pele, e ka emëruar Lionel Messin si futbollistin më të kompletuar në botë për momentin dhe ka thënë se do...

Opinione