Vieri, i kënaqur me Italinë e Mancinit

Ish-futbollisti italian, Christian Vieri, është shprehur i kënaqur me punën që trajneri Roberto Mancini e ka bërë me ekipin kombëtar të Italisë. Gian Piero Ventura...

Çfarë simptoma kanë pasur futbollistët e infektuar me koronavirus

Përderisa të gjitha aktivitetet sportive janë ndërprerë shkaku i virusit Covid-19, kjo pandemi e ka goditur botën e futbollit në disa mënyra. Përveç dëmeve...

La Liga: Ndeshjet zhvillohen pa tifozë deri më 2021

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas, ka thënë se dëshiron të jetë më realist dhe e ka bërë të qartë se s’mund të pritet...

Tifozi i Ronaldos: Messi i fitoi pa meritë tre Topa të Artë

Një tifoz i Cristiano Ronaldos ka tentuar ta dëshmojë se idhulli i tij është lojtar më i mirë sesa rivali Lionel Messi, përmes disa...

Portierit të Atalantës nuk i ndahet koronavirusi, pozitiv për të tretën herë radhazi

Sfida e Ligës së Kampionëve mes Atalantës dhe Valencias, e zhvilluar në stadiumin “San Siro” në Milano, u cilësua nga shumë epidemiologë si ‘bomba”...

Napoli sfidon Interin, rikthehet fuqishëm në garë për Marash Kumbullën

Pasi arriti të nënshkruajë me Amir Rrahmanin për sezonin e ardhshëm, Napoli ka vënë si synim të sjellë nën urdhrat e Genario Gattusos edhe...

Covid-19 prek vlerën e Mbappe por në Spanjë janë të sigurt për të ardhmen...

Covid-19 ka prekur jashtëzakonisht shumë botën e futbollit e cila pritet të ndryshoj pasi kjo pandemi të përfundoj. Kriza ekonomike do të ketë një...

Iniesta zbulon për herë të parë betejën e tij me depresionin

Legjenda e Barcelonës, Andres Iniesta ka zbuluar betejën e tij me depresionin pasi Barcelona fitoi Ligën e Kampionëve. Spanjolli u ndje shumë keq pasi shoku...

Ndryshimi i personalitetit të Messit, sipas Ayalas

Roberto Ayala, ish-futbollisti i Valencias, Villarrealit e Real Zaragozas, ka shpjeguar se si ka ndryshuar personaliteti i Lionel Messit nga viti në vit. Argjentinasi ka...

Neymari për t’iu bashkuar Barcelonës, duhet të pranojë ulje të pagës për 30 milionë...

Braziliani është në sezonin e tretë të marrëveshjes pesë vjeçare me PSG-në. Neymari do të detyrohet që të pranoj një pagë për 30 milionë euro...

Opinione