Giuffredi ultimatum Napolit për Hysajn: Rinovim brenda 5 tetorit, ose ikën me parametra zero

Pak ditë më parë te Napoli u hap pista e rinovimit për Elseid Hysajn, me kapitenin e Kombëtares Shqiptare që është përfolur sistematikisht për...

E rrallë te ekipi shqiptar, 29 lojtarë kanë të njëjtin mbiemër

Kemi parë shpesh raste kur mbiemrat e futbollistëve shqiptarë janë të shpeshtë, sidomos te lojtarët me origjonë kosovare. Megjithatë, ajo që po ndodh te...

Lazim Destani uron futbollistët: Falëmnderit Shkëndija që na solle fitore nga Rumania!

Lazim Destani ka uruar fitoren e Shkendijes me një postim ne rrjetin e tij social facebook: Urime Shkëndija! "Gëzuar fitorja e bukur dhe e vlefshme që...

Bale dhe Reguilon fluturojnë për në Londër te skuadra e Tottenhamit

Fabrizio Romano nga Sky Sport ka raportuar se dyshja e Real Madridit do të finalizojnë kalimin në Santiago Bernabeu, transmeton lajmi.net. “Bale dhe Reguilon...

Formacioni i Juventusit me Dzekon

Edin Dzeko pritet të nënshkruajë me Juventusin. Sulmuesi boshnjak do të largohet nga Roma duke iu bashkuar rivalit tjetër nga Serie A. Në ndërkohë, Corriere...

Drita e sigurt, shënon edhe golin e dytë kundër Sileksit

Drita ka shënuar golin e dytë kundër Sileksit. Goli i dytë erdhi në minutën e 80-të nga Ardian Limani pas një super kundërsulm të Dritës. Drita...

Dhjetë trajnerët më të paguar në Ligën Premier – Guardiola i pari, Bielsa lë...

Pep Guardiola është ende trajneri më i paguar në Ligën Premier madje me distancë nga disa prej emrave të njohur që janë në listën...

Mourinho kur pyetet për kalimin e Bale te Tottenham: Nuk flas për lojtarët e...

Jose Mourinho ka refuzuar të flas për Gareth Balen, emër që flitet shumë se do të kalojë te Tottenham. Agjenti i Bale, Jonathan Barnett, kishte...

Klopp e do me çdo kusht Thiagon

Liverpool nuk heq dorë nga Thiago Alcantara, i cili vazhdon të jetë dëshira kryesore e trajnerit Jurgen Klopp. Edhe pse lojtari ka shprehur dëshirën...

Paralajmërohet Fury, “Wilderi është në formë mahnitëse fizike”

Deontay Wilder është në formë të mahnitshme fizike tashmë dhe i gatshëm për luftën e tretë me Tyson Fury, ka paralajmëruar boksieri nigerian Raphael...

Opinione