Shkëndija po bëhet gati për miqësoren e parë në Antalia

Temperaturat e ulëta të Tetovës futbollistët e Shkëndijës i kanë zëvendësuar me kushtet shumë ideale që i ofron Antalia e Turqisë, ku kuqezinjtë deri...

Sot dy betejat gjysmëfinale në Europianin e hendbollit

  24 janar - Sot në kampionatin europian të hendbollit, i cili po zhvillohet në Austri, Suedi dhe Norvegji, do të luhen dy ndeshjet gjysmëfinale. Spanja...

Ramadani me postim emocionues: Është vështirë të ndahesh nga klubi ku je rritur si...

Besir Ramadani më nuk do të jetë pjesë e FC Shkupi. Në marrëveshje me klubin ai ka ndërprerë bashkëpunimin, dhe në ndarje ka bërë...

Zidane jep lajm të keq, i lëndohet një yll

Real Madrid vazhdon të ketë probleme me lëndime. Zinedine Zidane ka konfirmuar se Gareth Bale ka pësuar lëndim të ri në ballafaqimin e Real Madridit...

Struga Trim Lum zhvilloi stërvitjen e parë në Antalia

23 janar - FC Struga Trim Lum  pas mbërritjes në Antalia të Turqisë sot ka zhvilluar stërvitjen e parë. Struganët po qëndrojnën në Buyuk...

Shkëndija u nis për në Antalia

  23 janar 2020 - Sot në orët e mëngjesit, skuadra e Shkëndijës nga Tetova u nis për në Antalia të Turqisë, për zhvillimin e...

Juventusi për 20 minuta e deklasoi Romën dhe kualifikohet në gjysmëfinale të kupës së...

Juventusi mposhti Romën në Torino me 3-1. Golat për zonjën e vjetër i shënuan: Cristiano Ronaldo(26), Rodrigo Bentancur (38) dhe Leonardo Bonucci (45+2). Juve në gjysmëfinale...

FC Shkupi mbeti pa Jurinën, sulmuesi kroat transferohet te Mezkövesd FC në Hungari

FC Shkupi mbeti pa Jurinën, sulmuesi kroat transferohet te Mezkövesd FC në Hungari. Lajmi është bërë zyrtar nga faqa e klubit hungarez në rrjetin social...

Ademi: Dëshiroj të jem Totti i Dinamos sime të dashur

  Arijan Ademi ka dhënë një deklaratë interesante e cila iu ka pëlqyer shumë tifozëve të Dinamo Zagreb, kampionëve të Kroacisë. Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut...

VIDEO Rrahje masive e lojtarëve në ndeshjen e NCAA, përfshihet edhe publiku

Të martën në mbrëmje ka ndodhur një përleshje e madhe në histori të basketbollit të kolegjeve, pas përballjes Kansas dhe Kansas State në Phog...

Opinione