Hendbollistet e Çairit me fitore festojnë 8 marsin

Hendbollistet e Çairit kanë shënuar fitore të madhe me rezultat 28-35 si mysafire kundër Pelisterit, sot (e diel, 8 mars) në sallën e sporteve...

Fitore e madhe e Shkupit në Strugë

Futbollistët e Shkupit shënuan fitore të madhe në Strugë, duke mposhtur Struga Trim Lum me rezultat 2-1. Për shkak të terrenit të vështirë, ndeshja...

Zeneli paralajmëron Maqedoninë e Veriut

Ylli i Kosovës në futboll, Arbër Zeneli, përmes një postimi në Instagram ka paralajmëruar Maqedoninë e Veriut, para ndeshjes së play-offit në Ligën e...

Boks/Don Emini, kampion i ri i Norvegjisë në boks

Lajme të mira vijnë nga Norvegjia. Boksieri i talentuar shqiptar, Don Emini është shpallur kampion i Norvegjisë për vitin 2020. Talenti shqiptar me origjinë nga...

Bardhi: Jam nip Kosove, por do t’i fitojë dajtë (VIDEO)

Në intervistën për emisionin “Ich bin Albaner“ të moderatorit Kreshnik Ibrahimi në Televisionin T 7 në Prishtinë, futbollisti i Levantes dhe i reprezentacionit të...

Penalltia e Messit ia jep Barcelonës fitoren dhe kreun e La Ligës

Barcelona iu kthye fitoreve në La Liga duke e mposhtur me rezultat 1:0 Real Sociedadin në Camp Nou, pas disfatës së xhiros së kaluar...

Boban largohet nga Milani me një letër, në pikëpyetje edhe e ardhmja e Maldinit

Zvonimir Boban i ka orët të numëruara te Milanit. Aventurës së kroatit si i ndarë në shtëpi po i vjen fundi, me këtë të fundit...

Zidane nxit spekulimet për kalimin te Juventus: Situata te Real Madrid mund të ndryshojë

Zinedine Zidane ka nxitur spekulimet për një kalim të mundshëm te Juventus. Ditëve të fundit është raportuar për një interesim të Juventus për Zidane, kurse...

Hertha Berlin – Werder Bremen: Rashica në formacionin startues

Werder Bremen ka publikuar formacionin zyrtar për ndeshjen kundër Hertha Berlin. Werder luan në udhëtim te skuadra e Herthas, në kuadër të xhiros së 25-të...

Sterling me rekord ‘të zi’ kundër Man Utd

Raheem Sterling regjistron një rekord negativ kundër Manchester United. Anësori i Manchester City, Sterling, do të tentojë që të përmirësojë rekordin e tij kundër rivalit...

Opinione