Video/Ronaldo dhe Buffon takuan fëmijët shqiptarë që i shpëtuan tërmetit

Yjet botërore të futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianni Luigi Buffon, kanë takuar dy fëmijët që shpëtuan nga tërmeti që goditi Shqipërinë më 26 nëntor. Të...

Kasami: Shpresoj të shënoj kundër Borecit, me fitore ta mbyllim sezonin vjeshor

Mesfushori i Struga Trim Lum, Ard Kasami, ka deklaruar se të gatshëm e presin ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor (java e 18-t) kundër...

Nehar Sadiki: Me Rabotnickin na pret ndeshje e vështirë, por besoj se pikët do...

Skuadra e Renovës, të dielën, me fillim prej orës 13:00 në stadiumin e qytetit në Tetovë e pret Rabotnickin, ndërsa mbrojtësi Nehar Sadiki pret...

NBA, Houston mposht kampionët në fuqi, fitojnë Washington e Denver

Ishin vetëm 4 sfidat në mbrëmjen e NBA, ku vëmendjen më të madhe e mori dueli i zhvilluar në Scotiebank Arena mes kampionëve në...

Zyrtare, Durmishi largohet nga Lazio, zgjedh Francën!

Tashmë është zyrtare. Riza Durmishi, futbollisti me origjinë shqiptare i cili ka gjetur shumë pak hapësira në formacionin e Lazios gjatë kësaj periudhe do...

Spanja solidarizohet me Shqipërinë, Rubiales i dërgon letër ngushëllimi FSHF-së

Pas ngjarjes së tmerrshme që preku vendin tonë nga një seri tërmetesh të njëpasnjëshme, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka marrë një letër ngushëllimi...

Maqedanasit po gëzohen: Kosova mund të përjashtohet nga garat e gjysmëfinales së Play-off-it, ja...

Po gëzohen maqedonasit, duket se po dojnë ta nisin një dasmë pa nuse apo duke e mashtruar veten, se Kosova mund të përjashtohet nga...

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Shqipëria dhe Kosova mund të shortohen në të njëjtin grup në edicionin e dytë të Ligës së Kombeve. Dihej që më herët që si...

Ekskluzive për Lajm/Portieri i Vardarit, Gaçevski: Te Shkëndija nuk shkojë as për 1 milion...

Kapiteni dhe portieri i Vardarit, Filip Gaçevski, ka deklaruar për Gazetën LAJM se skuadra e tij edhe në derbin kundër Shkëndijës, të dielën në...

“Krenar për rekordin, por synoj të shënoj akoma për Shkëndijën”

Sulmuesi kërçovar i Shkëndijës, Besart Ibraimi ka kohë që llogaritet në mesin e golashënuesve më të mirë në historinë e futbollit në Maqedoninë e...

Opinione