16 vjet më parë Messi debutonte për Barcelonën, pjesa tjetër është histori

Historia e Barcelonës do të ndryshonte përgjithmonë pikërisht 16 vjet më parë. Barcelona në atë datë, mposhte Espanyolin 1:0, dhe në atë ndeshje bënte debutimin...

Inter në telashe para derbit me Milanin, mund ta humbas Sanchezin

Antonio Conte mund të humbas për derbin kundër Milanit sulmuesin Alexis Sanchez, raportojnë mediet në Itali. Sulmuesi ka qenë në formë të mirë në fillim...

Mediet gjermane: Rashica në janar i bashkohet Leverkusenit

Ylli i Kombëtares së Kosovës, ishte afër transferimit te Bayer Leverkusen në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës, në formulën e huazimit. Rashica...

Donnarumma: Të gjithë donim që Ibra të kthehej për derbin kundër Interit

Suedezi ishte i infektuar me COVID-19 dhe ishte e diskutueshme nëse do të jetë gati për derbin. Për fatin e mirë te Milanit, ai...

Reali e kërkoi Messin në vitin 2013, kjo ishte përgjigja e argjentinasit

Real Madrid kishte tentuar transferimin e Messit në vitin 2013, por kishte marrë një refuzim nga vetë lojtari. ‘Los Blancos’ i ofron argjentinasit kontratë tetë...

Donnarumma: Kemi zvogëluar hendekun me Interin

Gianluigi Donnarumma këmbëngul se ‘hendeku’ me Interin është zvogëluar dhe Milani mezi pret ta dëshmojë atë në ‘Derby della Madonnina’ këtë fundjavë. Të shtunën me...

A i shkeli Ronaldo protokollet kundër COVID-19 me udhëtimin drejt Italisë?

Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, beson se ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, mund të ketë thyer protokollin për koronavirus, me fluturimin nga...

Barca do ta pushojë Messin në fundjavë

Barcelona planifikon të pushojë Lionel Messin në ndeshjen e fundjavës kundër Getafes, shkaku i orarit të ngjeshur. Katalanët duhet të zhvillojnë shtatë ndeshje në 21...

ZYRTARE: Moses i bashkohet Spartak Moscow

Victor Moses sezonin 2020/2021 do ta kalojë në Spartakun të Moskës. Skuadra ruse ka siguruar shërbimet e Moses në huazim një vjeçar. Lajmi është konfirmuar nga...

Krasniqi: “Ishte grusht i 15 viteve sakrificë”

Kampioni i botës në boks të peshave të mesme Robin Haxhi Krasniqi, në Prishtinë prezantoi brezat në versionit “IBO” dhe “VBA”, të cilat i...