Kush guxon ta kundërshtojë? Gjyqtari me armë në fushë qetëson tifozët e tërbuar

Në rrjetet sociale është bërë virale një video e një gjyqtari, i cili e përdor një armë në fushë për t’i qetësuar tifozët e...

Rrahmani kryen vizitat mjekësore me Napolin

Amir Rrahmani bën hapin e madh në karrierë. Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës tashmë mund të konsiderohet një futbollist i Napolit. Mëngjesin e kësaj...

Zbulohet detajet e transferimit, Rrahmani kryen nesër vizitat te Napoli

Ishte folur prej kohësh dhe kishin ardhur konfirmime nga më të ndryshmit, por tani nuk ka më asnjë dilemë për transferimin e Amir Rrahmanit...

Sokol Kurteshi, talenti i karatesë në Texas të SHBA-së

Shqiptarët e rinj kudo që jetojnë dhe veprojnë në Europë dhe botë shkëlqejnë me talentin e tyre në shumë fusha të jetës. Një emër që...

Alush Gavazaj prezantohet te Renova

Skuadra e Renovës ka promovuar futbollistin e ri, Alush Gavazaj, i ardhur nga FC Vushtrria. Ai ka nënshkruar një kontratë 6 mujore. Mesfushori 24-vjecar është prezantuar...

Zbulohet arsyeja pse Barcelona ende nuk e ka prezantuar sulmuesin shqiptar

Rey Manaj ka arritur marrëveshje me Barcelonën. Por, zyrtarizmi dhe prezantimi i futbollistit shqiptar nga klubi i madh spanjoll nuk është bërë ende në...

Renova ndërpretë bashkëpunimin me Skenderin dhe Beqirin

Skuadra e Renovës nga Tetova ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me dy futbollistët e saj, Lavdrim Skenderi dhe Ylber Beqiri. “Me marrëveshje të dy...

Orlando ndali Jamesin dhe Lakersat

Orlando Magic fitoi si mysafir tek Los Angeles Lakers 119:118 dhe kështu ndërpreu serinë prej nëntë fitoreve radhazi ekipit me bilans më të mirë...

Renova sot pritet ta prezantojë kosovarin Gavazaj?

Mesfushori kosovar i FC Vushtrria, Alush Gavazaj është shumë afër kalimit te Renova. Mësohet se, ai pritet që gjatë ditës së sotme (e enjte) të...

Man.United avancon me Juan Matan, eliminohet Wolves

Manchester United vuajti por në fund iu fal një goli të spanjollit Juan Mata për të mposhtur 1-0 Wolverhampton Wanderers dhe për të avancuar...