Nuk është as në Japoni e as në Angli, por në një nga metrot...

Këtu nuk është as në Tokjo të Japonisë e as ne Londër të Anglisë, por është në një METRO të Stambollit. Muslimanët e këti shteti...

Habit vajza e Trump: Do dal nga Shtëpia e Bardhë nëse Donald Trump bëhet...

Ivanka Trump, vajza dhe këshillarja e presidentit amerikan Donald Trump, ka treguar se ajo do dalë nga Shtëpia e Bardhë nëse babai i saj...

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Maas bëri thirrje për armëpushim në Idlib të Sirisë

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, bëri thirrje për një armëpushim të përhershëm për Idlibin. "Gjendja humanitare në Idlib është katastrofale dhe po përkeqësohet...

Pakistani i bën thirrje OBI-t që të ngrejë zërin për muslimanët në Indi

Ministri i Punëve të Jashtme të Pakistanit, Shah Mehmood Qureshi, ka kërkuar nga Organizata e Bashkëpunimit Islamik (OBI) që të mbledhë ministrat e Punëve...

Filloi shkëmbimi i të burgosurve mes Kievit dhe separatistëve pro-rusë

Filloi shkëmbimi i të burgosurve mes separatistëve pro-rusë në lindje të Ukrainës dhe administratës së Kievit. Në deklaratën e bërë nga rrjeti social i Zyrës...

BE thirrje ndaj regjimit të Assadit dhe aleatëve të ndalojnë sulmet në Idlib

Bashkimi Evropian (BE) u bëri thirrje regjimit të Bashar al-Assadit dhe aleatëve që të ndalojnë sulmet në Idlib. Në deklaratën e bërë nga Departamenti për...

SHBA, numër rekord vrasjesh masive në vitin 2019

SHBA ka vendosur një numër rekord vrasjesh për këtë vit. 2019 shënon numrin më të madh të vrasjeve se çdo vit tjetër sipas një baze...

Kryeministri i Libisë mohon prezencën e sirianëve

Qeveria e Pajtimit Kombëtar (GNA) në Libi e njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB) ka mohuar akuzat për prezencë të "elementeve siriane" në selinë...

Somali, arrin ndihma turke pas sulmit terrorist

Një avion ushtarak turk ka arritur në kryeqytetin e Somalisë duke sjellë ndihma pas sulmit terrorist që shkakoi rreth 80 viktima, transmeton Anadolu Agency...

Pompeo kritikon Kinën për trajtimin e ujgurëve muslimanë

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka kritikuar Kinën për trajtimin e popullësisë pakicë të ujgurëve muslimanë, duke bërë thirrje për "respekt dhe mbrojtje...

Opinione