Senatori amerikan që dinte për pandeminë shiti aksionet personale

Senatori amerikan nga radhët e republikanëve, Richard Burr ka shitur aksionet personale me vlerë mbi 2 milionë dollarë në fund të shkurtit, menjëherë pas...

Le Maire: Nëse nuk ndihmojmë Italinë, BE-ja nuk do ta marrë veten kurrë

Ministri francez i Financave, Bruno Le Maire paralajmëroi sot se, nëse Bashkimi Europian nuk do ta ndihmojë Italinë që të shërohet, atëhere edhe ai...

Arabia Saudite pezullon lutjet në dy xhamitë e shenjta

Autoritetet e Arabisë Saudite kanë ndaluar besimtarët myslimanë të hyjnë dhe të luten në dy xhamitë e shenjta në Mekë dhe Medinë, në përpjekjet...

Rumani, dënime me burg për mosrespektim të masave për luftë kundër koronavirusit

Qeveria rumune ka vendosur masa të reja më rigoroze në luftën me koronavirusin. Qeveria e Rumanisë vendosi t’i dënojë të gjithë të cilët nuk i...

Mosha mesatare e viktimave të Koronavirusit në Itali është 80 vjet

Më shumë se 99 për qind e pacientëve me coronavirus që vdiqën në Itali vuanin nga probleme të tjera shëndetësore para-ekzistuese, sipas një studimi...

Pandemia e COVID-19 po shpërndahet edhe në Afrikë

Pas një fillimi të ngadaltë, me rastin e parë të regjistruar në Egjipt më 14 shkurt, Afrika ka dëshmuar një përhapje të vazhdueshme të...

Zvicër, të moshuarit do të munden dy orë të shëtisin nën mbikëqyrje të policisë

Personave të moshuar në një kanton në Zvicër prej sot u lejohet të dalin nga shtëpitë e tyre vetëm dy orë edhe atë për...

Trump anulon samitin e G7-ës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, anuloi samitin e G7-ës, apo grupit të vendeve më të industrializuara, për shkak të krizës me koronavirus. Ishte...

Shifra të frikshme nga koronavirusi një njeri vdes çdo 16 minuta në Madrid

Madridi shënon në spitale një të vdekur çdo 16 minuta dhe cilësohet si një nga qytetet më të prekura të Spanjës nga koronavirusi, me...

Ushtarët gjermanë në “luftën korona”

Bundeswehr-i përgatitet për mbështetje në krizën Corona. Pavarësisht se shumë ushtarë janë infektuar, është e garantuar aftësia e trupës për mobilizim, tha ministrja e...

Opinione