Kryeministri i Sllovenisë jep dorëheqje, bën thirrje për zgjedhje të reja

Kryeministri i Sllovenisë, Marjan Sarec ka dhënë dorëheqjen duke bërë thirrje për zgjedhje të reja. Dorëheqja u bë sot, ndërkohë që koalicioni qeverisës po...

Gazetari shqiptar që jeton në Pekin: Ja si po përpiqet Kina të ‘vrasë virusin’

Gazetari shqiptar Edison Myrteza i cili jeton dhe punon në Kinë ka treguar më tepër detaje rreth situatës dhe përballimit të koronavirusit nga autoritet...

Zjarri përfshinë 35 anije përgjatë lumit Tenesi, tetë të vdekur

Të paktën tetë njerëz u vranë sot në një zjarr që “gëlltiti” të paktën 35 anije të ankoruara përgjatë lumit Tenesi, sipas shefit të...

​Maas: Sanksione kundër shteteve që furnizojnë Libinë me armë

Ai këtë deklaratë e bëri gjatë një takimi me kreun e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell. Në një konferencë të përbashkët shtypi, Maas...

Dalin fotografitë e para mikroskopike të koronavirusit

Siç raporton Daily Mail, Qendra Kombëtare e të Dhënave të Mikrobiologjisë të Kinës publikoi imazhe mikroskopike elektronike të koronavirusit të nxjerrë nga dy pacientë...

Bill Gates para një viti: Një virus që mund të shpërthejë në Kinë, mund...

Pronari i Microsoft paralajmëroi se bota ishte në rrezik nga super-patogjenët që përhapen shpejtë në të gjithë planetin tonë – dhe se ne duhet...

Turqi, rritet në 41 numri i të vdekurve nga tërmeti

Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se si pasojë e tërmetit të fuqishëm që ndodhi të premten në Turqinë lindor,...

Qeveria turke: Presim tërmet 7,5 në Stamboll

Qeveria turke po përgatitet seriozisht për t’u përballur me një tërmet të fuqishëm në Stamboll, shkruan Top Channel. Deklarata e ministrit të Brendshëm Sulejman Soylu...

Erdoğan nderon yllin e basketbollit Kobe Bryant

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, publikoi një mesazh për nder legjendës së basketbollit Kobe Bryant i cili dje ndërroi jetë në një aksident...

Thirrjet e dhimbshme të nënës turke pas tërmetit: Ju lutem shpëtomani vajzën

“Merr bijën time, unë nuk jam asgjë pa të”, janë thirrjet e një nëne turke e cila iu lutet autoriteteve që ta shpëtojnë vajzën...

Opinione